Klimatyzacja znajdująca się na wyposażeniu samochodu jest dużym udogodnieniem, które w nowych modelach samochodów jest już standardem. Nie powinna być ona pozostawiona sama sobie. Należy o nią dbać zarówno w lecie kiedy jest eksploatowana bardzo często ale także w okresie jesienno-zimowym gdzie używamy ją rzadziej, wykorzystując często tylko do odparowywania szyb.

Kiedy należy udać się na kontrolę klimatyzacji?
- kiedy jest słaba siła nawiewu
- kiedy powietrze nie jest wystarczająco zimne
- kiedy z klimatyzacji unosi się nieprzyjemny zapach.

Klimatyzacja samochodowa jest urządzeniem składającym się z kilku głównych podzespołów. Każdy z nich wymaga odpowiedniej obsługi technicznej, aby zapewnić ich długotrwałą pracę.

Dlatego należy przynajmniej raz w roku dokonać przeglądu układu klimatyzacji w wyspecjalizowanym serwisie.

Nasza firma zajmuje się miedzy innymi wykonywaniem takich przeglądów.

Przegląd taki obejmuje min.:
- sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego,
- filtrowanie czynnika chłodniczego,
- sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji,
- sprawdzenie poprawności pracy kompresora,
- sprawdzenie czujników ciśnienia, wentylatora skraplacza,
- uzupełnianie gazu,
- uzupełnianie oleju,
- wprowadzenie kontrastu UV.

Dlaczego konieczna jest okresowa obsługa? Celem zapewnienia prawidłowej pracy klimatyzacji konieczne jest m.in. utrzymanie szczelności układu (niedopuszczalny kontakt z wodą i parą wodną), odpowiedniego ciśnienia czynnika roboczego oraz jego nasycenia olejem smarującym kompresor klimatyzacji. Klimatyzacja samochodowa powinna być całkowicie szczelna. Czynnik roboczy w formie gazowej niestety ma zdolność dyfuzji przez przewody gumowe oraz przez uszczelki w miejscach łączenia i w ten sposób ulatnia się do atmosfery. W ten sposób w ciągu roku ucieka do 10-15% czynnika. Efektem jest spadek ciśnienia czynnika i spadek sprawności chłodzenia. Brak smarowania kompresora - kompresor jest najbardziej skomplikowanym i zarazem najdroższym elementem układu klimatyzacji. Smarowanie kompresora zapewnia specjalny olej, który jest transportowany przez czynnik chłodniczy. Spadek ciśnienia czynnika zmniejsza również ilość smaru i w konsekwencji prowadzi do przyspieszonego zużycia i uszkodzenia kompresora. Układ klimatyzacji należy regularnie dezynfekować przy użyciu profesjonalnych środków korzystając z usług specjalistów.

Zalecamy wykonanie przeglądu i dezynfekcję układu przynajmniej raz do roku , aby zapewnić poprawność pracy i zadowolenie z użytkowania klimatyzacji. Polecamy Państwu korzystanie z takiej usługi przy użyciu najnowocześniejszych i w pełni profesjonalnych środków. Dzięki temu: Układ sterowania w urządzeniach klimatyzacyjnych pozwala na oszczędność w zużyciu paliwa; Czujemy przyjemne, chłodne powietrze nawet w najgorsze upały; Możemy podróżować przy zamkniętych szybach, dzięki czemu spaliny nie dostają się do środka; Nie męczy nas hałas z ulicy; Nie słyszymy gwizdu powietrza przy otwartych oknach podczas jazdy; Podczas deszczu możemy momentalnie osuszyć szyby; Możemy cieszyć się świeżym powietrzem pozbawionym pyłków i drobnoustrojów.

 
Nowoczesne technologie - dowiedz się więcej   O Nas | Oferta | Obsługa Firm | Serwis Klimatyzacji | Kontakt