Co to jest nanotechnologia?


Polerowanie i konserwacja lakieru

Dzięki wykorzystaniu nanotechnologii pasty i woski polerskie są wyjątkowo łatwe w użyciu. W trakcie procesu polerowania, na skutek podwyższonej temperatury elementy ścierne przekształcają się w nano-cząsteczki, które są w stanie zniwelować nawet mikroskopijne nierówności na powierzchni lakieru, pozostawiając gładką, błyszczącą powierzchnię. Profesjonalne preparaty polerskie nawet bez udziału wosków pozwalają uzyskać lustrzaną powierzchnię pozbawioną „hologramów" (niekorzystny efekt powstający na skutek załamania światła na lakierze).


Ze względu na małe rozmiary nano-cząsteczki wosku dokładniej przywierają do powierzchni lakieru, tworząc szczelną warstwę zabezpieczającą karoserię przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Jednocześnie takie zabezpieczenie jest o wiele trwalsze niż w przypadku tradycyjnych wosków. Równomierna warstwa nano-cząsteczek ma również ogromny wpływ na końcowy efekt wizualny, bowiem promienie świetlne odbijają się od tak gładkiej powierzchni praktycznie bez załamań, przez co osiągnięty został efekt lustrzanej powierzchni.

Podczas gdy większość produktów do pielęgnacji lakieru zawierających duże cząstki wosku ujawnia swoje ograniczenia zarówno na standardowych powłokach lakierniczych jak i na nowej generacji lakierach odpornych na zarysowania, drobnych rozmiarów nano-cząsteczki bezproblemowo wnikają w każdą strukturę lakieru. Dzięki temu produkty wykorzystujące nanotechnologię wypełniają nawet najdrobniejsze pory lub zarysowania pozostawiając gładką, błyszczącą powierzchnię.


Preparaty do mycia szyb

Wśród preparatów opartych na nanotechnologii przeznaczonych do zabezpieczania powierzchni szklanych dominują produkty wykorzystujące cząsteczki hydrofobowe (odpychające wodę). Na skutek ich działania woda skrapla się na szybie czołowej auta dzięki czemu szybciej spływa podczas jazdy (tzw. „niewidzialna wycieraczka").

Ze względu na dużą uwagę przywiązywaną do kwestii bezpieczeństwa inżynierowie opracowując płyny do mycia szyb na bazie NanoPro wykorzystali cząsteczki hydrofilowe, czyli przyciągające wodę. Ich działanie można określić mianem „nawilżającego".

Nano-cząsteczki wypełniają drobne ubytki w szkle, tworząc niewidzialną warstwę ochronną. Na skutek oddziaływania hydrofilowych nano-cząsteczek krzemianu szyba ulega samooczyszczaniu i jest odporniejsza na zabrudzenia.

Nano-czasteczki wyrównują mikroskopijne nierówności w szkle tworząc idealnie gładką powierzchnię. Dzięki temu wycieraczki pracują wydajniej. Warstwa ochronna z nano-cząsteczek zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu lub nocą.

 
Nowoczesne technologie - dowiedz się więcej   O Nas | Oferta | Obsługa Firm | Serwis Klimatyzacji | Kontakt